ساز تنهایی

 

 

عید واقعی کسب رضایت خداوند است

عید ملت مستضعف روزی است که مستکبرین دفن شوند .عید ملت ما روزی ست که ریشه های فسادی که امروز در بعضی نقاط ایران هستند از بین بروند و میروند.عید سعید و مبارک در واقع آن روزی است که با بیداری مسلمین و تعهد علمای اسلام تمام مسلمانان جهان از زیر سلطه ستمکاران و جهان خواران بیرون آیند و این مقصد بزرگ زمانی میسر میشود که ابعاد مختلف احکام اسلام را بتوانند به ملت های زیر ستم ارائه دهند و ملت ها را با اسلام ناشناخته آشنا کنند .عید مسلمین وقتی سعید و مبارک است که مسلمین خودشان استقلالشان و مجدشان را "آن مجدی که در صد اسلام بر مسلمین بود." بدست بیاورند.مادامی که مسلمین در حال تفرق و تشتت در حالی باشند که همه چیزشان وابسته به غیر است هیچ روزی بر آنها مبارک نیست .مبارک روزی است که دست اجانب از ممالک ما از ممالک اسلامی دور شود و مسلمین روی پای خودشان بایستنند و امور مملکتشان را خودشان بدست بگیرند .عید واقعی آن است که انسان رضای خدا را بدست آورد و درون خود را اصلاح کند.

در اعیادی که اسلام به ما عنایت فرموده است در همه آنچه انسان ملاحظه میکند همه اش مساله در خواست و ذکر و دعاست .نماز است .روزه است .ذکر است دعا است و در این عید هم که عید ملی است و اسلامی نیست لکن اسلام هم مخالفتی ندارد .باز میبینم که در روایتی وارد شده است که از آداب امروز روزه است .دعا کردن است و نماز خواندن است و این به ما میفهماند که هر ملتی بخواهد به راه راست برود و بخواهد استقلال خودش را .آزادی خودش را بخواهد حفظ کند .باید در عیدش و غیر عیدش تذکر داشته باشد و ذکر خدا بگوید .برای خدا باشد .حتی در عیدش دستور روزه است .دستور استحبابی .روزه ای که باید انسان منقطع بشود از شهوات خودش و متوجه خدای تبارک و تعالی شود..

سال نو مبارک ...امیدوارم سالی پر برکت و و شاد رو همراه با سلامتی آغاز کنیم و به پایان ببریم ...و از یاد خدا و ائمه و امام و شهدا غافل نشیم..

"اللهم عجل لولیک الفرج"

"اللهم اجعل عواقب الامورنا خیرا"

"اللهم اغفرلی من جمیع ذنوبی و اتوب الیه "

بهشتی باشید

[ ۱۳۸٩/۱٢/٢٩ ] [ ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ ] [ ستوده ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

من برای ساختن خویشتن می روم... برای شکافتن صخره های بیگانگی من به خود باز می گردم سفرم را از خویشتن خویش آغاز می کنم و در جان دوباره ام به پایان می برم من برای ساختن خویشتن می روم... من به نهایت انسان می اندیشم سفرم را آغاز می کنم در کوله بارم هزار آرزو گذاشته ام هزار آرزوی یک انسان انسانی که خویش را می جوید من به خویشتن خویش باز خواهم گشت....
موضوعات وب