ساز تنهایی

سلام

نمیدونم ولی بقول علی س شاید خیلی سخت باشه پیدا کردن موضوعی برای صحبت کردن ..اما پیدا کردن موضوع سخت نیست سخت از موضوع چگونگی بررسی اون هست ..نمیدونم شاید بنابه قضایی که در قبل سفر برام پیدا شد و نیز در طول سفر باهاش برخورد کردم

1- اولین برخورد من در دانشگاه بود ..در دفاع از حق استادی که بطور اتفاقی من باهاش در ارتباط قرار گرفتم ..موضوع از این قرار بود که برخی دختران خصوصا دخترای دانشگاه ما کوته فکر هستن .و با یک برخورد کوتاه افکارشون به ناکجا اباد میره ...در این اثنا یکی از دوستان گفت استاد باید بدونه نباید همچین صمیمتی به خرج بده ...و من در پاسخ گفتم "مسئله ای که بهش معتقدم " که استاد شاید اولین استادی بود که این چنین دموکراسی رو در کلاس هاش و رفتار هاش بخرج میداد ولی این ما هستیم که باید فرهنگمون عوض بشه ...و در واقع دیوار تعهدی برای خودمون داشته باشیم .

در این موردمثالی زدم واضح ..بی مقدمه گفتم ..مثلا در خانواده شما که همیشه همتون بی حجاب نبودین ...همیشه اولین نفری وجود داشته ..اولین نفر خانواده شما هم خیلی  سخنان شنیده و با خیلی مسائل مبارزه کرده تا راه برای شما باز شده است ...

"بعداز خروج سخن این دوست با ما قهر است تا بحال و مرا مدعی مومنی میدونه در حالیکه من فقط براش مثال واضح اوردم ...تا دلیل کار استاد رو بدونه ...چون قبلش  با استاد در مورد این نوع رابطه با دانشجو صحبت کرده بودم و ایشون در کمال تعهد و تامل پاسخگوی سوالات و بحث های منتقدانه ی من در مورد صمیمتشون بودن و من قانع شده بودم ...از این که بگذریم ..

من نمیدونم:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"چرا شما بی حجاب ها کاری میکنید که بهش اعتقاد ندارید ...اگر کارتون درسته که پاش بایستید و بهتون بر نخوره ...اگرم نادرسته که برخوردن نداره خودتون رو اصلاح کنید "

مشهد بودیم ...ناگهان صدای فریاد های ناهنجار دختری که انگار گریبان دریده ازقسمت گشت بگوش رسید ...گریه... داد .....توجه همه رو حتی از پشت چادر گشت بخودش مشغول کرده بود ....بعد از ورود رفع کنجکاوی کردم ...

دختر با ارایشی کامل ...همین ارایشی که برای ما تهرانی ها دیگه عادی شده به حرم امده بود ولی بقول برخی انگار میخاد برود عروسی ...

بنده خدا بانوی گشت بهش گفته بود لطفا ارایشو پاک کن و وارد حرم شو ...

"اخر گاهی انسان ها نمیفهمند که حرم حرمت دارد ..باید بهشان گوشزد کرد ...مثه محیط دانشگاه ..البته به همین اروومی نه چون حراست ما "

خلاصه دختر عزیز با چنان جیغی و ناسزایی رفت که همه تا چند دقیقه حرفش را میزدیم ..بعد از اتاق گشت پسری مو (برقی سیخی پیریزی) از خانواده اش پرسید "این دختر که بود که عین "بیببببببببببببببببب"(سانسور) جیغ و داد میکرد؟چش بود؟

خلاصه این سخنان و برخی امور دیگر مثه مترو تهران  و.. باعث شد تا گیر بدم به مسئله حجاب....

و از انجایی که اول همیشه از جنس مردان انتقاد میکنم ...شمارا سفارش میکنم و صادقانه و بی ریا و از آنجایی که بنظر من بر خلاف نظر خیلیهاااااااااااااااااا نباید دیگر پوشیده سخن گفت و این پوشیده سخن نگفتن بی حیایی نیست بلکه ارشاد است ...

"اینجانب از پوشش برخی اقایون واقعا انتقاد دارم و به عنوان خواهر که متاسفانه این روزها خواهر ها با برادرانشان سخن نمیگویند میگویم ...در این دوره به همان صورتی که پوشش خانم ها "بقول خودمون تیپ اسپرت"برای شما جذابیت دارد ...پوشش شما هم برای جلوه نمایی هایتان برای جنس ما جذابیت دارد ..و متاسفانه موجب تحلیل فکری بدی در تصورات دختر ها..تصورات..تخیلات .و برای انتخاب اینده شون میشه "

منبع :گفتگوی دانشجویان "رادیو معارف برنامه پرسش و پاسخ دانشجویی "کارشناس خانم نیلچی زاده

برنامه آقای دهنوی روز های پنجشنبه ...که این هفته مطرح شد.

خب حالا از امروز با موضوعات متفاوت از این مقوله صحبت میکنیم ...فکر میکنم ذهن هاتون کمی اماده شده باشه ...

و اینکه لطفا لفظ باز هم موضوع تکراری خودداری کنید ...

بعضی موضوعات هستند که شاید تکراری باشه .ولی مصادیق و سخنان متفاوتی رو شامل میشه ...

برای مقدمه فعلا به گزارش زیر توجه فرمایید :

 


مسابقه ی عشوه گری برای دختران

 

 

دختر و گل

بنابر گزارشی در ایالات متحده، تصویری که رسانه های این کشور از دختران جوان به عنوان وسیله ای برای شهوترانی ترسیم می کنند باعث آسیب روحی و جسمی آنها و حتی دختران خردسال شده است این در حالی است که برخی بازی های ویدیویی تصویری جنسی از دختران را نشان می دهد.

 

این گزارش که توسط "انجمن روانشناسی آمریکا"، تهیه شده، هشدار داده که نگاه رسانه های سراسری این کشور به دختران جوان (نشان دادن آنها در حد یک وسیله شهوترانی) تاثیر منفی بر سلامت روانی آنها می گذارد و باعث بروز عارضه های روانی همچون اختلال در خوردن، کاهش عزت نفس و افسردگی می شود.

 

در همین حال، بنابر یک نظرسنجی بیش از نیمی از دختران و زنان جوان بریتانیا می گویند که به قدر کافی لاغر نیستند و برای بهتر شدن ظاهرشان حاضرند زیر تیغ جراحی پلاستیک بروند.

هشت درصد از 25 هزار دختر و پسر 17 تا 34 ساله ای که مورد سوال  قرار گرفتند نیز اذعان کردند که برای کم کردن وزن خود از روش برگرداندن غذا استفاده کرده اند.

انجمن روانشناسی آمریکا برای مقابله با نگرش جنسی به دختران توصیه کرده رسانه ها نگرشی مثبت تر در مورد زنان را اشاعه دهند و والدین، مدارس و کارشناسان بهداشتی در مورد تاثیر این گونه تصاویر بر دختران و پسران هشیار باشند.

رسانه های غربی با نگاه جنسی به زنان به تخریب هویت و عزت آنان شده است و شان زن را در حد کالا تنزل یافته است.

نگرش جنسی در فرهنگ آمریکایی

روانشناسان آمریکایی در این گزارش آورده اند که مطالب نشریات، برنامه های تلویزیونی، بازی های ویدیویی، ترانه ها و تصاویر ویدیویی گروه های موسیقی مختلف که نگاهی جنسی به دختران و زنان دارند نه تنها ممکن است باعث خودکم بینی آنها نسبت به ظاهرشان شود بلکه همچنین تاثیری منفی بر سلامت رشد جنسی دختران و پسران می گذارد.

در این تحقیق همچنین از آگهی های تبلیغاتی که برای فروش کالاها از تصاویری با بار جنسی استفاده می شود، انتقاد شده است.

 

این گزارش، "نگرشی جنسی" را این گونه تعریف می کند: وقتی ارزش فرد فقط با جاذبه جسمی یا رفتار جنسی او و نه دیگر خصیصه هایش محک زده می شود و وقتی فرد فقط به عنوان وسیله ای برای ارضاء شهوت جنسی به تصویر کشیده شود.

انجمن روانشناسی آمریکا در گزارش خود آورده اند: "عروسکی که دامن کوتاه سیاه چرمی و چکمه های تنگ ساق بلند به تن دارد، لباس  دختر بچه های هفت ساله که با واژه های نامناسب تزئین شده، ترغیب دختران پنج - شش ساله به عشوه گری در مسابقات زیبایی کودکان، همه و همه بخشی از فرهنگ آمریکایی شده که به زن و دختر به عنوان یک وسیله شهوترانی و نه انسان نگاه می کند.

عشوه گری برای دختران

دکتر آیلین زوربریگن، که هدایت تهیه این گزارش را برعهده داشته، می گوید: "نگرش جنسی به دختران در موفقیت تحصیلی آنها نیز تاثیر منفی گذاشته و آن دسته از آنها که خود را در حد یک شی تزئینی می بینند در برخی دروس مدرسه، از جمله ریاضیات و یا حل مسائل فکری موفقیت کمتری دارند."

 

انجمن روانشناسی آمریکا برای مقابله با نگرش جنسی به دختران توصیه کرده رسانه ها نگرشی مثبت تر در مورد زنان را اشاعه دهند و والدین، مدارس و کارشناسان بهداشتی در مورد تاثیر این گونه تصاویر بر دختران و پسران هشیار باشند.

دکتر زوربریگن گفت: "ما به عنوان یک جامعه باید تصاویر جنسی از دختران را با تصاویری مثبت تر، مثلا نشان دادن این که هر کدام منحصر به فرد هستند و همچنین نشان دادن توانایی های زنان و دختران، جایگزین کنیم. هدف ما باید دادن پیامی به دختران و پسران در سنین بلوغ باشد که منجر به سلامت رشد جنسی آنها شود."

 

این گزارش همچنین آورده که دولت ها نیز مسئول هستند که برای کاهش این گونه تصاویر از زنان و دختران در رسانه ها اقدام کنند.

 

این گزارش حاکی از آنست که رسانه های غربی با نگاه جنسی به زنان به تخریب هویت و عزت آنان شده است و شان زن را در حد کالا تنزل یافته است.

این در حالی است که غرب همیشه اسلام را خاطر حفظ عزت نفس زنان و خانواده ناقض حقوق بشر می خواند؟!

منبع : جهان
[ ۱۳٩٠/۳/۱٧ ] [ ٤:۳٧ ‎ب.ظ ] [ ستوده ] [ نظرات () ]
درباره وبلاگ

من برای ساختن خویشتن می روم... برای شکافتن صخره های بیگانگی من به خود باز می گردم سفرم را از خویشتن خویش آغاز می کنم و در جان دوباره ام به پایان می برم من برای ساختن خویشتن می روم... من به نهایت انسان می اندیشم سفرم را آغاز می کنم در کوله بارم هزار آرزو گذاشته ام هزار آرزوی یک انسان انسانی که خویش را می جوید من به خویشتن خویش باز خواهم گشت....
موضوعات وب