نور یعنی فاطمه "س"

«آدم و حوا در کنار هم نشسته بودند که جبرئیل به نزدشان آمد و آنان را همراه خود به داخل قصرى از طلا برد، در آنجا تختى از یاقوت قرمز بود و بالاى آن تخت قبه‏اى بود نورافشان، و در میان آن قبه چهره‏اى غرقه در نور، که تاجى بر سر نهاده و دو گوشوار از لؤلؤ در گوشش، و گردن‏بندى از نور بر گردنش آویخته بود. هر دو از نورانیت حیرت‏انگیز آن تمثال در شگفت شدند به حدى که حضرت آدم زیبائى همسرش حوا را فراموش نمود (زیرا شاهد یک زیبائى بى‏سابقه و حسن بى‏نظیرى بود)، لذا روى به جبرئیل کرد و پرسید این صورت کیست؟ جبرئیل گفت: این فاطمه است، و آن تاجش احمدنما، گردن‏بندش حیدرنما و دو گوشوارش نشانگر حسن و حسین اوست. آنگاه حضرت آدم سر خویش را به سوى قبه نور بلند کرد، و در آنجا این پنج اسم را با خط نور نوشته دید: من محمودم و این محمد است، من اعلى هستم و این على است، من فاطرم و این فاطمه است، من محسنم و این حسن است، و احسان از من است و این حسین است.

   ..............

وقتی بحثی که تو وب مریرزا رو خوندم یاد ارزو های بر باد رفته ام افتادم...و بعد زا اون خوندن مطلبی کمی ناراحتم کرد..چن روز پیش در چن پست قبل انتقادی رو باز به بسیجمون کردم هرچند محدود که اونم بخاطر این بود که الان بچه ها میدونن من کی هستم و کلا ازون جایی که من حوصله بچه بازی ندارم که هاله های نوری بخوان بیان رو سرم خراب بشن که تو به چه حقی نسبت به بسیج شکایت میکنی و اصولا ما مثلا بگیم بسیج چرا اب میخوره انگار به فرمانده ش ناسزا گفتیم و سزاوار هر تنبیهی باید باشیم  ادم ترجیح میده خفه بشه زجر بکشه ولی حرف نزنه ...

 

چن روز  پیش بر اساس اون انتقاد نسبت به بسیج دوستی از دوستانم هم که بنظر من ادم بزرگی هستن تو یه نظر خصوصی اینطور بیان کرده بودن که :

یه چیزی میخوام بگم من بخاطر همین حرفا وخیلی چیزای دیگه که داشت روی مخم راه میرفت وخیلی چیزایی که توی بسیج میگفتنو رعایت نمیشد،هر چی داشتمو گذاشتم کنار وبیرون اومدم،حتی ..

کنار،الانم شدم یه بسیجی شخصی،اره حرفاتو می فهمم وشایدم از دست حرفام ناراحت بشی،ولی دلایل زیاده که باشنیدن اونا قانع میشی،خلاصه تک تک ماها همون وظیفه ای که توی جامعه به گردنمونه انجام بدیم خدمت بزرگی به رهبری کردیم.."

"در واقع شاید جوری تشویق برای کسی مثه من بود که بابا اگه نتونستی درست کنی حتی یه نفرو اونجا بیا بیرون حرص خوردن نداره ...."

ولی بنظر من این بزرگترین اشتباهیه که ادمایی مثه ما کردیم ....من حتی در مورد وضع جامعه هم همین نظرو دارم جدا کردن خودمون جای رو برای دیگرونی که نباید باشن باز میکنه باز شدن این راه جای فعالیت شون رو زیاد میکنه و در نهایت هم افرادی خام جای باز شدن تفکر خود اندیشی اندیششون رو در اختیار این ادما میذارن حالا تو هر طیفی از بسیجی نام  بگیر تا بقیه اقشار "

 منم  در ابتدا همین تفکر رو داشتم ....ولی هیچوقت حرکت تنهایی در طول جامعه ای که تشکیل شده از اکثریت مردم هست جواب نمیده و این که این امر و پیشروی تکی باعث میشه حتی وجدان ما هم در مورد کاری که داریم میکنیم ارضا نشه ...

موضوع اولی که میخوام بگم اینه که ....بیایید اول این موضوع رو حل کنیم که بسیج چیه و تشکیل شده از کیه؟؟؟؟از نظر شخص ستوده:

زمان انقلاب به عده ای که از افراد تشکیل شده بودن از همه مردم اعم از دختر و پسر و هدف والایی برای تحقق هدف اولیشون دین بصورت عملی و سپس ایجاد جامعه ای منطبق برا اهدافشون پیش رفتند.اول هم این گروه بصورت فردی شروع به فعالیت کرد ..یعنی گروه ها تشکیل شده از هزارنفر بسیج یه گروه و دانشگاه و دفتر و ...نبودن ..تموم این افراد چادری نبودن ...ریش نداشتن ...اعتقادشون براشون مهم بود اعتقاد شخصی اهمیت داشت و بعد تلاش میشد تا کم کم با توجه به راهنمایی فردی و خوش رویی این فرد هم خودش اعتقادش رو تغییر بده نه اینکه برای عضو شدن در یک گروه اعتقادش تغییر کنه....ظاهرش عوض بشه..

دوم این گروه تشکیل شده از جمع کثیری از مردم است باور کنید باور کنید باور کنید بسیج در هر زمانی تشکیل شده  از سازمانی نیست و نبوده که سلسه مراتب داشته باشه این فرمانده این معاون این حوری این عزیز دردونه فرمانده و ..اصن بسیج زمانی شد بسیج که دیدن همه در یه سطح هستن همه حق رای دارن ...همه باید در همه کارها همراهی کنن...همه میتونن به هم دسترسی داشته باشن سعی کنیم دخالت جای هم نکنیم جای دیگران صحبت نکنیم ..جای دیگرون نظر ندیم ...همه چی رو به قداست ندوزیم ...فرمانده ادمه ...تو هم ادمی ..هاله نورم ادمه ...این بنده یخدا هم که اومده باید از در دفتر تو ادمه چه بی حجاب چه با حجابببببببببببببببببببببببببببببببببببب..چه با خنده بلند چه با لبخند اگه کسی حتی فرمانده هم ناراحت شه خودش زبون داره بگه....بذارید بسیج بسیج بمونه تشکیل شده زا همه مردم. مردم خودشون رو شریک بدونن تو همیچی ....اگه این جدایی نبود الان اینقدر نمیگفتن وای یارو بسیجیه ...میگن بابا طرف از خودمونه ....اگه اینقدر عقایدتون رو از همه جدا نکینم اگه دید خود برتری رو بگیریم ...اگه جای دم زدن از شهدا و اینکه بابا ما خیلی در مورد شهدا میدونیم و شیفته فلانی هستیم چمران و همت الگومونن یه ذره بفهمیم که ..."خودتان حدیث مفصل بخوانید" دیگه دل کسی رو نمیشکونیم که به تبع اون افراد برن سراغ راس هرم و همه چی رو به راس ربط بدن....یا کلا از اصل عقیده به گروه ..به مذهب...زده بشن ...

فعلا تا همین جاش رو داشتهب اشین تا بعد بیام بقیشو بگم....ظهری اقای نقویان تو سمت خدا اینا رو گفتن ...دیدم جاشه که بیاد و مطرح شه:

اگر کسی کاری کنه که افراد جامعه اعتقادشون به دین خدا از بین برد مسئول ...

"دزد اعتقاد مردم نباشید" ...دزدی رفت دزدی بسته ای زر برداشت ولی داد زد صاحبش رو پیدا کنه گفتن چرا ؟؟گفت کنار این کیسه زر برگه ای ایت الکرسی بود ..من دزد اموال مردم هستم نه اعتقاد مردم."

دزدی همیشه دست کردن تو جیب مردم نیست دوستان عزیزم گاهی کوچکترین قدم اشتباه ما دزد اعتقاد مردم میشه که تا نسل ها میتونه اثر داشته باشه ..بنظرم بدتر از همه چیه ...

دیروز یکی از اساتید داشتن از برخورد تنش دار و غیر محترمانه یه خانوم خیلی بظاهر مذهبی صحبت میکردن ...و هرچه میگفتن من شرمنده تر میشدم ...فکر کنم باید کمی در رفتار هامون تجدید نظر بشه ...

اگه تونستین در مورد شیوه های تبلیغ یا روش برخورد پیامبر رو با افراد رو مطالعه کنید اگه واقعا ادعای مسلمونی داریم ..

و نیز در مورد پوشش پیامبر ....

یکی از انتقادات شخصی بنده به دوستان خودم هم گیر دادن به رنگ پوشش هست بارو کنید هیچ جای قرآن و سخنان پیامبر نیومده که دختر خانوم های چادری باید روسری سیاه سر کنن...؟؟!!"اون جلب توجه و رفتار و رنگ تحریک امیزه که بده "

 

/ 3 نظر / 5 بازدید
الیترا(میلاد)

با سلام وبلاگت خیلی زیباست و عالیه تبریک می گم من که خوشم اومد. من آماده ی تبادل لینک با شما هستم در صورت تمایل به من اطلاع دهید.

مریرزا

چقد حرفات شبیه حرفای منه که تو این 4 سال هرچی زور زدم به این بسیجمون بفهمونم نشد اینقد یاد آوریه خاطراتش برام سخته که حد نداره دوس ندارم واضح حرف دلم رو بزنم چون دوس ندارم اون کسی که علاقه ای به بسیج نداره با خوندن حرفام فکر کنه بسیج اینه که من می گم ... تمام حرفات رو قبول ندارم مثلا من به شدت معتقدم که بسج باید سلسله مراتب داشته باشه و اتفاقا یک تمرین باشه برای اصولی کار کردن و اصولی بودن و با برنامه بودن و ... ممکن نیست مگر زیر پرچم 1 چارچوب و چارت درست اما مشکل از اینجاست که متاسفانه متاسفانه اکثرا در دانگاه ها کسی که راس بسیج قرار می گیره اخلاق مدیریتی کار جمعی اسلامی رو ندارن نمی خوام بگم من دارم اما کاش می شد به کسی که می خواد این مسئولیت بهش داده بشه قبلش این آموزش ها داده بشه که جوگیر نشن و خواسته یا ناخواسته بسیج را انحصاری کنن راجب رفتن آره تو فضاهای دیگه شاید بشه و باید مقاومت کرد و موند اما تو بسیج دانشجویی واقعا گاهی مجبوری بری برای خیلی چیزهای بالاتر از بسیج یا علی ممنون از پست خوبت

مشکات

سلام همسفر جنوب بنده به پیسی فراوان خوردم در امر سر زدن به وبلاگ adslبنده به پیشنهاد استاد قطع شد جواب سلامتون با خیلی تاخیر دارم میدم سلام علیکم و الرحمه الله . الانم مطلبتو نخوندم در اسرع وقت میخونیم انشالله ملتمس دعایم فراوان