"پلاکفا"

کتابدارانه

ارائه سیستمی ایجاد وب جدید برای نویسندگان انقلابی ...."پلاکفا"

«پلاکفا» اولین سرویس دهنده وبلاگ نویسان ارزشی راه اندازی شد.

درباره پلاکفا:

باسمه تعالی

انقلابی که در طی دهه اخیر در عرصه‏ی ارتباطات پدید آمده، بی‏شک به ریشه تعاملات بشری چنگ انداخته است. ساز و کار ارتباط و نقشی که در زندگی و رشد بشر داشته است آن‏چنان با سرعتی باور نغیر مجاز می باشدی متحول شده که اغلب پارامترهای اجتماعی را به حالتی ناپایدار برده است. امروزه دیگر نمی‏توان به آسانی آینده دنیای مجازی را پیش‏بینی کرد. کسی نمی‏داند 10 سال دیگر در عالم سایبر در چه وضعیتی خواهیم بود؟! چگونه خواهیم نوشت؟! چگونه ارتباط برقرار خواهیم کرد و دهها پرسش دیگر!

در این میانه، «وبلاگ» ابتکاری بود که در بستر اینترنت، به طور طبیعی ظهور کرد. ابزاری سبک‏تر وساده‏تر از وب‏سایت. وب‏سایت رسانه‏ای است که همه کاربران اینترنت توانایی ایجاد و مدیریت آن را ندارند، در حالی‏که وبلاگ نه تنها عمومی‏تر از وب‏سایت که پرکاربردتر و فراگیر‏تر از پست الکترونیک است، چرا که امکان برقراری ارتباطات و تعاملات چندسویه را فراهم می‏نماید.

ویژگی‏های خاص کشور ما، از جمله ترکیب و بافت جمعیتی آن خصوصاً از لحاظ سنّی، سبب بروز شرایط خاص اجتماعی، سیاسی و فرهنگی‏ شده است. در چند سال اخیر، این شرایط همراه با بسیاری عوامل دیگر دست به دست هم داد تا کشور ما را به یکی از رکورددارهای وبلاگ‏نویسی در سطح جهان تبدیل کند.

پلاکفا ، با توکل به خدا و توسل بر اهل بیت در شرایطی وارد عرصه‏ی خدمات وبلاگ‏نویسی شد که طبق دستورات مقام معظم رهبری جنگ نرم آغاز شده و جوانان افسران جنگ نرم هستند،که در این صحنه غبار آلود همانگونه که معظم له فرموده اند باید بصیرت بخشی کرد و گوشمان به لسان زیبا و  مبارک نائب حضرت صاحب (عج) باشد و انشالله ما بتوانیم گوشه ای از این امر را جامه عمل بپوشانیم .

یکی از دلایل برپا شدن این سرویس اتحاد و انسجام وبلاگ نویسان ارزشی می باشد.

به نظر می‏رسید سرویس‏ها و نرم‏افزارهای موجود برای این منظور، از نظر فنی، جای پیشرفت بسیاری دارند و هنوز خدمات بسیار مفیدی قابل ارائه است که این نرم‏افزارها تا کنون آن را عرضه نکرده‏اند. از دیگر سو، توقع ناگفته و نانوشته‏ای که ـ تقریباً ـ همه، از سرویس‏دهندگان وبلاگ‏ها داشتند، توجّه جدّی به مدیریت محتوا بود، تا مانع از سوء‏استفاده‏ی اقلیتی بسیار محدود از فضای آزاد گردش اطلاعات شوند.

طبیعی است که آزادترین جوامعِ دنیا نیز، قوانین و به اصطلاحِ رایج «خطوط قرمزی» دارند که همگان برای حفظ نظم اجتماعی باید بدان پایبند باشند. این ضوابط به منزله‏ی چراغ راهنما در معابر شهری است که عدم توجه و احترام به آن سبب تضییع حقوق اجتماعی دیگران و ایجاد مشکل برای همه می‏شود.

در پلاکفا ، سعی بر آن بوده است تا با ایجاد محیطی سالم، صمیمی و سرشار از محبت، خلوص و صفا، استعدادهای جوانان پاک این سرزمین آسمانی که یادگار شهیدان هشت سال دفاع مقدس است رشد یابد و تلاش شده است تا پلاکفا بستری باشد برای برقراری تعاملات فکری و فرهنگی.

ما برای فکر و اندیشه‏ای که به وسیله جوانان نویسنده تولید می‏شود، ارزش و منزلتی والا قائلیم، هرچند این افکار تطابق کامل با دیدگاه‏های رسمی نداشته باشد. ما پرسشگری و طلب را بزرگترین سرمایه یک انسان برای پیشرفت در ابعاد مختلف حیات بشری می‏دانیم.

احسان پارسامهر

وبلاگ شخصی مدیر پلاکفا

http://www.sharhani.pelakfa.com/

کاربرانه:

کاربران میتوانند براحتی بعد از پذیرفتن قوانین پلاکفا به همان صورتی که در بلگفا عضو بوده اند در پلاکفا عضو شده و از قالب های زیبای خود ان استفاده کنند ...از جمله تفاوت های پلاکفا با بلگفا قسمت کد هاست که در این سیستم بصورت یکجا ارائه شده است...

قسمت ارائه مطلب در این سیستم و ویرایش ان بسیار اسانتر و پیشرفته تر از بلگفا میباشد.

قسمت لینک های این سیستم به سه قسمت لینک عادی..ویژه..و دوستان تقسیم میشود..

تنظیمات و مدیریت مطالب  به همان صورت بلگفاست .

در قسمت میز کار به همان صورتی که در بلگفا هست قسمت تهیه نسخه پشتیبان وجود دارد ..این قسمت غیر از کمک به شما در نگهداری نسخه ای از وبتان و مطالب ان در سیستم خود به شما کمک میکند تا در صورت تمایل به تغییر در سیستم کاربریتون...نسخه مطالب خود را به وبلاگ  در سیستم جدید منتقل کنید...

التماس دعا

بهشتی باشیدلبخند

و ساز تنهایی دیگر

http://sazetanhayi.pelakfa.com/

/ 0 نظر / 6 بازدید